Jdi na obsah Jdi na menu
 


UNICEF - 7.B pomáhá dětem

 Adoptuj panenku a zachráníš dítě!

image Cílem projektu Panenka je získat finanční prostředky pro celosvětovou očkovací kampaň UNICEF, a to za použití symbolu, který znají všechny děti na světě – panenky. Pro cíle projektu byla zvolena forma textilní panenky. Každá panenka představuje skutečné dítě, které bude v rámci očkovací kampaně UNICEF v rozvojových zemích proočkováno proti šesti hlavním smrtelným dětským chorobám (spalničky, záškrt, černý kašel, tetanus, tuberkulóza, dětská obrna).

Částka, za kterou si můžete panenku „adoptovat“, činí 600 Kč a je stanovena podle nákladů, potřebných na očkování jednoho dítěte v nejchudších zemích proti 6 hlavním smrtelným dětským chorobám. V sumě jsou zahrnuty očkovací látky, injekční stříkačky, jehly, chladicí boxy, zaškolení zdravotníka apod. Rodina či jednotlivec, který panenku adoptuje, obdrží spolu s panenkou blahopřání UNICEF, které zašle tvůrci panenky se zprávou, že jeho panenka našla ,,svoji rodinu“.

zdroj:http://www.fler.cz/unicef

Ve třídě 7.B jsme měli na adopci vybráno z loňského roku 500kč, a tak jsem přidala zbylou stokorunu a adoptovali jsme si krásnou blonďatou panenku Barunku.

Na základě tohoto kroku jsme si s dětmi popovídali o situaci ve světě, o potřebě pomáhat  a podporovat ty, kteří to potřebují.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář